18 декабря 2014

Вопросы о монтаже и экплуатации газовых колонок

Питання про монтаж та експлуатацію газових колонок
Чи можна самостійно виконати роботи із заміни газового обладнання та монтажу газових колонок?

Самовільна заміна газових приладів і перемонтаж внутрішньобудинкового газопроводу є грубим порушенням «Правил безпеки систем газопостачання України»:

1. п.4.5.7. Переміщення і заміна газових приладів і апаратів проводяться експлуатаційними спеціалізованими підприємствами газового господарства з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін у технічну документацію.

2. п.4.1.3. Введення в експлуатацію газового обладнання житлових будинків і суспільних будинків і об’єктів комунально-побутового призначення проводяться спеціалізованими підприємствами газового господарства.

Навіщо придбати газові сигналізатори?

З 1.08.2001 року наказом Держбуд України від 23.04.2001р. № 101 уведені в дію Державні будівельні норми України (ДБН В.2.5-20-2001) «Газопостачання», у яких вимогою п.6.53 із цього часу передбачається обов’язкова наявність газового сигналізатора «при встановлені у кухнях та приміщеннях житлових будинків проточних і ємкісних водонагрівачів, малометражних опалювальних казанів і інших опалювальних апаратів, передбачених для роботи на газовому паливі, з відводом згоряння у димоходи, повинно передбачати контроль мікроконцентрацій чадного газу та вибухових концентрацій метану шляхом встановлення квартирного сигналізатора».

Сигналізатори повинні бути занесені до державного реєстру засобів вимірювальної техніки України та у яких проведена державна метрологічна атестація, і вони можуть застосовуватися для контролю стану навколишнього середовища й контролю безпеки умов праці, згідно ст.20 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» ( у тому числі «Варта» 2-03Б, «Варта» 3-03Б, СГБ 1-7, Страж-Ум-005).

Які документи необхідно надати для оформлення заміни газового водонагрівача?

1. Сертифікат відповідності газового водонагрівача.

2. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи газового водонагрівача.

3. Договір на сервісне обслуговування, якщо водонагрівач імпортного виробництва.

4. Сигналізатор.

Чому не можна експлуатувати газовий водонагрівач, що встановлений у ванній кімнаті?

1. З 1.08.2001 року наказом Держбуду України від 23.04.2001р. № 101 введені в дію Державні будівельні норми України (ДБН В.2.5-20-2001) «Газопостачання», у яких вимогою п.6.2 «не допускається розміщення газових приладів і апаратів у санітарних вузлах».

2. Для оформлення заміни газового водонагрівача необхідно одержати в Горгазі технічні умови на виготовлення проекту по переносу газового водонагрівача з ванної кімнати на кухню.

Чому не можна встановлювати витяжну вентиляцію над плитою, якщо в кухні димохідні прилади?

Прийнявши рішення на встановлення витяжного пристрою в кухні, в першу чергу подумайте про власну безпеку і життя своїх близьких. Якщо у Вас установлен газовий водонагрівач або котел з відводом продуктів згоряння в димохід, то категорично заборонено встановлювати витяжку з примусовою вентиляцією — це може призвести до отруєння чадним газом з усіма витікаючими наслідками!! Це визначено Правилами безпеки систем газопостачання України:

4.5.18. У будинках, які обладнані приладами и апаратами з відводом продуктів згорання в димоходи, не допускається влаштування витяжної вентиляції з штучним спонуканням.

У чому ж криється небезпека? Чому заборонена установка витяжки з вентилятором? За певних метіоумовах тяга в димових каналах може бути дуже незначною. Тому навіть незначне розрідження, створюване в кухні за допомогою примусової витяжки над плитою, може призвести до викиду продуктів згорання від водонагрівача (котла) в приміщення кухні. У згаданих продуктах згоряння може міститися чадний газ. (СО).

З
амість витяжки встановлення фільтра знімає проблему очищення повітря.

Безпека при використанні газових водонагрівачів

Для запобігання нещасних випадків при користуванні газовими опалювальними приладами забороняється:

— користуватися газовими водонагрівачами й опалювальними приладами при відсутності тяги й при зворотній тязі, тому що можливе отруєння чадним газом;

— користуватися несправними газовими приладами;

— самостійно ремонтувати несправності;

— включати газові прилади дітям, а також особам, що не пройшли спеціального інструктажу;

— прикріплювати до водонагрівача, до опалювального приладу й газопроводів сторонні предмети;

— вмикати газові прилади при несправній автоматиці безпеки.

Необхідно:

— тримати водонагрівачі й опалювальні прилади в чистоті і справному стані;

— систематично перевіряти тягу в димоході перед вмиканням і під час роботи газового приладу та не включати його при відсутності тяги;

— слідкувати за своєчасною періодичною перевіркою й прочисткою димоходу та вентиляційних каналів;

— при несправності водонагрівача чи опалювального приладу відключити газ і викликати робітника газового господарства.

При виявленні запаху газу необхідно

— закрити кран перед газовими приладами й на приладах;

— відкрити двері й вікна, зробити протяг, щоб провітрити приміщення;

— не допускати в приміщенні відкритого вогню, паління, не вмикати й не вимикати електричні прилади й освітлення для запобігання появи іскри;

— покинути приміщення й не дозволяти вхід іншим людям;

— повідомити про витік газу в аварійно-диспетчерську службу за телефоном 104.

При появі запаху газу на вулиці, в під’їзді, підвалі чи інших місцях НЕОБХІДНО негайно повідомити в аварійно-диспетчерську службу за телефоном 104 й ОБОВ’ЯЗКОВО виконати вказані дії.

Дотримання цих правил — запорука Вашої безпеки при використанні газових колонок!